Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Systemy otwarte – CCTV IP

Strona główna  »  Artykuły  »  Systemy otwarte – CCTV IP


Systemy otwarte – CCTV IP
Systemy CCTV IP posiadają wiele zalet, jednakże zdecydowanie największą zaletą wynikającą z przejścia na sieciowy monitoring wizyjny jest fakt, iż jest to platforma otwarta pozwalająca na zastosowanie najróżniejszych technologii. Inaczej mówiąc technologia CCTV IP uwalnia użytkownika od tak zwanych sztywnych więzów technologii własnej.
Systemy monitoringu CCTV IP są niezwykle elastyczne i pozwalają oddzielić oprogramowanie od sprzętu. Dzięki takiej właściwości użytkownik systemu nie jest skazany na rozwiązania dozorowe jednego producenta. Platforma otwarta pozwala na integrację wielu technologii, co umożliwia stworzenie efektywnych i wydajnych systemów bezpieczeństwa. Dzięki możliwości łączenia różnych produktów różnych producentów możemy stworzyć optymalny system CCTV spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Całkowita dowolność w wyborze elementów składowych pozwala nam wybrać najlepsze urządzenia bądź te które nas interesują, co w przypadku tradycyjnych systemów monitoringu CCTV było niemożliwe, ponieważ byliśmy ograniczeni do linii produktów jednego producenta. Dodatkowym atutem platformy otwartej jaką bezwątpienia jest CCTV IP jest łatwa implementacja nowych technologii, bez konieczności kompleksowej wymiany sprzętu. Otwarte systemy CCTV IP pozwalają na korzystanie z jednakowego standardu komunikacyjnego, dzięki czemu nowe urządzenia mogą komunikować się ze starymi i na odwrót. Takie rozwiązanie sprawia, że systemy CCTV o otwartej architekturze cechują się zdecydowanie dłuższym okresem użytkowania. Ponadto, platforma otwarta stanowi także najlepsze zabezpieczenie inwestycji na przyszłość. Jako że branża systemów bezpieczeństwa oraz IT podlegają ciągłej zbieżności, zaletą systemów CCTV o architekturze otwartej IP będzie zwielokrotnienie korzyści globalnych. W najbliższej przyszłości będzie to niezwykle istotny czynnik pozwalający na:

- znaczne zredukowanie kosztów budowy, rozbudowy oraz modernizacji systemów monitoringu,
- unowocześnienie technik rejestracji oraz zarządzania zasobami wideo,
- umożliwienie integracji z nowoczesnymi systemami i urządzeniami, co w efekcie przyczyni się do zdecydowanego wzrostu wydajności, efektywności oraz jakości działań w zakresie zabezpieczeń.

    Systemy telewizji przemysłowej o architekturze sieciowej IP cechują się także zdecydowanie silniejszą integracją z innymi urządzeniami, a nawet z innymi systemami bezpieczeństwa. Wystarczy wyobrazić sobie system monitoringu CCTV zdolny do samodzielnej identyfikacji intruza i zamknięcia wszystkich drzwi w jego otoczeniu aż do przyjazdu ochrony czy też policji. Przewaga systemów CCTV IP nad tradycyjnymi zamkniętymi systemami telewizji przemysłowej wynika z faktu, iż dzięki pracy w sieciach pakietowych IP mogą one w pełni korzystać z ich zasobów, a także współpracować z innymi urządzeniami sieciowymi, nie koniecznie z dedykowanymi urządzeniami CCTV.  W niedalekiej przyszłości systemy CCTV IP będą korzystać z nowoczesnych technologii w tym także ze sztucznej inteligencji, co umożliwi zautomatyzowanie monitoringu i zwiększenie jego wydajności. Już teraz widoczną tendencją w branży CCTV jest koncentrowanie się na innowacyjnych rozwiązaniach, umożliwiających tworzenie bardziej spójnych i wydajniejszych systemów bezpieczeństwa. Implementacja nowoczesnych technologii możliwa jest jedynie w przypadku otwartych platform CCTV IP, co wpływa na wzrost ogólnej wartości  użytkowej systemów wizyjnych.