Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Telewizja przemysłowa HDCCTV

Strona główna  »  Artykuły  »  Telewizja przemysłowa HDCCTV


Telewizja przemysłowa HDCCTV
Czym jest telewizja przemysłowa HDCCTV? Jest to nowy standard systemów CCTV, który umożliwia transmisję obrazów w rozdzielczości większej niż PAL D1 za pomocą tradycyjnego okablowania koncentrycznego. Dzięki standardowi HDCCTV możemy budować systemy telewizji przemysłowej, w których obraz w rozdzielczości Full HD jest transmitowany bez kompresji i bez użycia sieci komputerowej z protokołem TCP/IP. Oczywiście instalacje tego typu, wymagają zastosowania odpowiednich kamer przemysłowych. W tym przypadku są to kamery CCTV HD-SDI.

Ciekawą propozycję z zakresu tego typu kamer telewizji przemysłowej przygotowała firma Geovision, która w ostatnich tygodniach do sprzedaży wprowadziła kamery HD-SDI z serii SDI-BX100 wyposażone w technologię szerokiego zakresu dynamiki WDR. Prezentowane kamery są dostępne z wymiennym obiektywem o stałej ogniskowej 4 mm lub z obiektywem zmienno-ogniskowym 2.8-12 mm. Oczywiście ich podstawową zaletą jest możliwość przekazywania obrazu w jakości Full HD za pomocą okablowania koncentrycznego, co jeszcze nie tak dawno temu było całkowicie niemożliwe.

Kamery przemysłowe HD-SDI Geovision z serii SDI-BX100 są szczególnie polecane do zastosowania w miejscach, w których bardzo ważna jest szczegółowa identyfikacja ruchomych obiektów. W przypadku kamer przemysłowych SDI-BX100 jest to możliwe dzięki przetwornikowi obrazu CMOS z funkcją progresywnego skanowania, który nie tylko dostarcza szczegółowy obraz w jakości Full HD, ale także zapewnia prawidłowe odwzorowanie szybko poruszających się obiektów (brak efektu postrzępionych krawędzi).  Dzięki funkcji Dzień/Noc z mechanicznym filtrem podczerwieni, kamery HD-SDI GV-SDI-BX100 mogą być stosowane w całodobowych systemach nadzoru wideo. Istnieje możliwość współpracy z zewnętrznym promiennikiem podczerwieni.

Kompletny monitoring HDCCTV dla małego obiektu można stworzyć w łatwy sposób za pomocą prezentowanych kamer oraz karty komputerowej DVR GV-SDI-204 firmy Geovision.