Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Kamery przemysłowe HD-SDI

Strona główna  »  Artykuły  »  Kamery przemysłowe HD-SDI


Kamery przemysłowe HD-SDI
Na rynku pojawia się coraz więcej kamer przemysłowych typu HD-SDI, które podobnie jak kamery megapikselowe, pozwalają na uzyskanie materiałów wideo w jakości Full HD 1920x1080. Podstawową różnicą pomiędzy kamerami HD-SDI a megapikselowymi jest medium transmisyjne. W przypadku kamer przemysłowych HD-SDI transmisja wizji odbywa się za pomocą tradycyjnych kabli koncentrycznych, a nie sieci komputerowej IP jak to ma miejsce w przypadku kamer megapikselowych.

Ciekawą propozycje z zakresu kamer przemysłowych HD-SDI przygotowała firma Geovision, która od wielu lat słynie z produkcji profesjonalnych kamer i rozwiązań sieciowych na potrzeby systemów monitoringu CCTV IP. Mowa o kamerze GV-SDI-BX100, która standardowo została wyposażona w obiektyw zmienno-ogniskowy 2.8-12 mm, prawdziwą funkcję Dzień/Noc oraz szeroki zakres dynamiki WDR, poprawiający rozpoznawalność osób i przedmiotów znajdujących się w jasnych lub ciemnych obszarach obserwowanej sceny.

Kamera przemysłowa HD-SDI GV-SDI-BX100 Geovision pracuje w oparciu o profesjonalny przetwornik 1/2.8" CMOS ze skanowaniem progresywnym, który nie tylko dostarcza czysty obraz w wysokiej rozdzielczości, ale także pozwala na prawidłowe uchwycenie scen, na których znajdują się ruchome obiekty (brak efektu postrzępionych krawędzi). Maksymalna rozdzielczość dostarczanego obrazu wynosi 1920x1080 pikseli (bogaty w detale obraz pozwala na dokładną wideoweryfikację osób i zdarzeń alarmowych). Kamera CCTV HD-SDI GV-SDI-BX100 została przystosowana do pracy wewnątrz budynków, jednak po zastosowaniu odpowiedniej obudowy może bezawaryjnie pracować w środowisku zewnętrznym.