Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Telewizja przemysłowa dla domu – wybór kamery

Strona główna  »  Artykuły  »  Telewizja przemysłowa dla domu – wybór kamery


Telewizja przemysłowa dla domu – wybór kamery
Podczas wyboru urządzenia do monitoringu naszego domu, należy zwrócić uwagę na to aby kamera była dobrze przystosowana do pełnienia tej funkcji. Przed wyborem kamery należy uwzględnić wielkość obserwowanego obszaru (odległość, kąt widzenia) oraz warunki w jakich będzie pracować kamera telewizji przemysłowej.

Aby prawidłowo dopasować kamerę do wielkości monitorowanego obszaru trzeba zwrócić uwagę na dwie pozycje w specyfikacji – wielkość przetwornika oraz długość ogniskowej obiektywu (szerszy kąt widzenia im krótsza ogniskowa). Przykładowo dla kamery przemysłowej z przetwornikiem 1/3” i obiektywem o stałej ogniskowej 3,6 mm, kąt widzenia w poziomie wynosi 67°, co pozwala na obserwowanie sceny o szerokości ok. 13m i wysokość 10 m. Wybór takiego rozwiązania jest najbardziej ekonomiczny, jednak posiada pewnego rodzaju ograniczenia np. standardowy obiektyw nie ma możliwości regulację kąta prowadzonej obserwacji. Z tego też względu lepszym rozwiązaniem okazują się kamery, które pozwalają na regulację kąta widzenia (opcja dostępna jedynie w kamerach wyposażonych w obiektyw zmienno-ogniskowy).

Przykładem takiej kamery może być kamera zintegrowana LC-501P firmy LC Security, która w standardzie oferuje obiektyw o zmiennej ogniskowej 4-9mm (możliwość regulacji kąta obserwacji w zakresie od 68° do 30°). Model ten idealnie sprawdzi się w systemie monitoringu wizyjnego dla naszego domu. Dodatkowo kamera zintegrowana LC-501P charakteryzuje się wysoką jakością obrazu (480 TVL) oraz prawidłową pracą przez 24h – funkcja Dzień/Noc i wbudowany reflektor podczerwieni. Obudowa kamery należy to bardzo solidnych i szczelnych, dzięki czemu odpowiednio chroni jej wnętrze przed działaniem szkodliwym czynników, takich jak: mróz, wilgoć, nadmierne nasłonecznienie oraz uszkodzenia mechaniczne.