Kupuj szybko bez zakładania konta!  

AXIS P1311

Strona główna  »  Artykuły  »  AXIS P1311


AXIS P1311
Kamera przemysłowa IP AXIS P1311 to profesjonalne narzędzie dozorowe z górnej półki, które dzięki zaawansowanej konstrukcji pozwala na skuteczne monitorowanie obiektów z wykorzystaniem sieci IP. Kamera CCTV IP z serii AXIS P1311 doskonale łączy funkcjonalność z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu nadaje się do zastosowania w najbardziej wymagających instalacjach wizyjnych.
AXIS P1311 generuje obraz w rozdzielczości 640x480 pikseli, który następnie jest poddawany kompresji (dostępne trzy algorytmy: H.264, MPEG-4, MJPEG) i przesyłany do sieci z częstotliwością na poziomie 30 kl./s. Połączenie tych wszystkich właściwości sprawia, że rejestrowany materiał wideo jest nie tylko bogaty w detale ale również niezwykle płynny, dzięki czemu pozwala na skuteczniejsze identyfikowanie szybko poruszających się obiektów. Ogromny wpływ na poziom jakości wyświetlanego przez kamerę IP AXIS P1311 obrazu ma nowoczesny przetwornik CMOS 1/4" z innowacyjną technologią progresywnego skanowania eliminującą efekt rozmycia krawędzi ruchomych obiektów. Duża efektywność prac dozorowych możemy osiągnąć dzięki wbudowanej funkcji detekcji ruchu oraz dwukierunkowemu audio z opcją detekcji dźwięku. Mechanizm kontroli jakości QoS (ang. Quality of Service) oraz obsługa protokołu internetowego IPv4 i najnowszego IPv6 zapewniają prawidłową pracę w sieci komputerowej. Warto również wspomnieć o obsłudze standardu Power over Ethernet, dzięki czemu kamera IP AXIS P1311 może być bezpośrednio zasilona z sieci Ethernet. Takie rozwiązanie znacznie upraszcza proces instalacji oraz sprawia, że jest ona tańsza, ponieważ nie musimy stosować przewodu zasilającego. Dodatkowe cechy użytkowe:

  • Wymienne obiektywy z mocowaniem typu CS (standardowo obiektyw 4.0 mm/F1.2 Fixed Iris)
  • Jedno wejście alarmowe i jedno wyjście (możliwość integracji z instalacją alarmową w celu stworzenia kompleksowego systemu bezpieczeństwa)
  • Aktywny alarm antysabotażowy
  • Wbudowane gniazdo kart pamięci SD/SDHC (dodatkowej pamięci lokalnej do zapisu obrazu)